DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2012-08-06 21:53:41

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Co się stało z Gilthanasem?

Jak tytuł wskazuje - chciałabym podyskutować o naszym elfim księciu. Właściwie to nie mam pojęcia gdzie się podział i dlaczego nie uczestniczył w żadnych wydarzeniach po Wojnie Lancy... Zdaje się, że postanowił zostać z Silvarą i udali się razem w sobie tylko znanym kierunku, a słuch o nich zaginął. Zwłaszcza mnie to zastanawiało, gdy Qualinesti mieli problem z Porthiosem. Skoro postanowili nie brać go na następnego Mówcę to przecież druga w kolejce do tronu przecież nie była Laurana tylko Gilthanas właśnie. A nikt nawet o nim nie wspomniał, nie zapytał nawet czy nie udałoby się go znaleźć. Woleli porwać Gilthasa.

  Dobrze, przyznam się - czytałam Smoki Nowej Ery (których swoją drogą nie polecam) i to chyba tam natknęliśmy się na naszego amatora magicznego posługującego się mieczem. Wyjaśnienie co się z nim działo i perypetie z Silvarą nazwałabym jako okrutnie naciągane. Gdybym nie wiedziała, że czytam prawowitą książkę sagi uznałabym, że to fanfiction, w dodatku tych niższych lotów.
 
  Skoro wiemy, że żyje to oznacza iż jednym Bohaterem Lancy, który jeszcze pozostał przy życiu jest właśnie on. A wy wszyscy tak jakby nie pamiętacie o jego istnieniu. Nawet w temacie o Alhanie ktoś wymienił Gilthanasa jako Bohatera Lancy, a nie przyszło mu do głowy, że przecież on ŻYJE...

Offline

 

#2 2012-08-07 10:54:42

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Co się stało z Gilthanasem?

Ja bym go nie wymieniał jako jednego z "tych" bohaterów lancy (mam na myśli tutaj członków drużyny, która wyruszyła z Solace). Raczej jako ich towarzysza, tak to postrzegam (co nie zmienia faktu, że jest on ważną postacią).
W "Smokach Nowej Ery" są wyjaśnione jego dalsze losy, jakkolwiek by one nie wyglądały, naciągane czy nie - najwyraźniej było tak, jak przedstawiła autorka.
Można tutaj gdybać, dlaczego nie uczestniczył w życiu swojego ludu. Był uwięziony, więc nie miał takiej możliwości. Poza  tym związek ze smoczycą nie był czymś normalnym wśród elfów.
Dopóki nie pojawi się jakaś książka w Polsce o jego losach (jeżeli takowa istnieje), można snuć jedynie domysły.

Ostatnio edytowany przez Vanthanoris (2012-08-07 10:56:46)

Offline

 

#3 2012-08-07 21:22:56

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Co się stało z Gilthanasem?

No tak, jeśli chodzi o wiarygodność jego historii to nie mam prawa się czepiać, ale tak to bywa kiedy o tej samej postaci pisze kilku różnych autorów. Ja mam wrażenie, że Jean Rabe znała Gilthanasa tylko ze słyszenia. Nie podoba mi się jej kreacja tego bohatera, wypadł sztucznie i choć to też subiektywne odczucie - uważam, że nie zgadza się z kanonem. Lubiłam Gilthanasa i dlatego zwracam na to uwagę i na niego samego w ogólności.
  Nie sądzicie, że po Wojnie Lancy ta postać została potraktowana po macoszemu? Odbębnił swoją rolę to znika. Jakby w ogóle go nie było - jedyną poszlaką mówiącą o tym iż Laurana i Tanis o nim nie zapomnieli było to, iż nazwali po nim swoje dziecko. Poza tym nawet nie jest wspominany.

  Podejrzewam, że z pewnością jest książka, która niekoniecznie opisuje dzieje Gilthanasa i Silvary po Wojnie, ale która traktuje o ich przygodzie, podczas której odkryli skąd się wzięli smokowcy, oraz wezwanie dobrych smoków do walki. To na pewno jest opisane, jednak nie wiem w czym. Jeśli ktoś z was mógłby mi w tym pomóc będę wdzięczna.

Offline

 

#4 2013-01-16 15:51:16

 Silvara

Giermek

3098930
Skąd: zDolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-01-16
Posty: 45

Re: Co się stało z Gilthanasem?

Bardzo chętnie bym przeczytała książkę o ich dalszych losach, nawet po angielsku mogę spróbować. Jeśli coś znajdziecie, to dajcie znać (-;

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.krwawekruki.pun.pl www.fifamanager09.pun.pl www.priyanka-chopra.pun.pl www.genealogia.pun.pl www.p-s-r.pun.pl