DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2019-05-06 10:04:12

 Chainekken

Rycerz Korony

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2014-11-11
Posty: 77

Smoki Władczyni Przestworzy

Moi drodzy, oddaję w wasze ręce Smoki Władczyni Przestworzy. Mam nadzieję, że opowieść wynagrodzi wam długi czas oczekiwania. Drugi tom zaginionych kronik skupia się przede wszystkim na Kitiarze i Lauranie, a także na trzech rycerzach wyruszających z pewną misją do Icereach, krainy skutej lodem i zamieszkałej przez mrocznego elfa i smoczego władcę... Nie zabraknie też naszych starych przyjaciół. Tym samym cykl zaginionych kronik pozostaje domknięty. A więc łapcie:
https://1drv.ms/w/s!ApImnUKFELrrb4mMH62F6FfXsPk
Możecie czytać z przeglądarki, możecie też pobrać w wordzie lub pdfie. Miłej lektury!

Offline

 

#2 2019-05-06 13:02:47

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

No, to się doczekałem a teraz siadam i mnie NIE MA!


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#3 2019-05-06 23:48:17

Marten

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2017-04-25
Posty: 8

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Laurana i Kitiara   zwłaszcza Lauranę polubiłem, choć początkowo wydawała się nieciekawa, to jednak z czasem zaczęła budzić moją sympatię.
Zwłaszcza w Smokach Zimowej Nocy jak była dzielna i lojalna wobec przyjaciół. Nie każdego byłoby stać na taki heroizm i poświęcenie dla innych.
Bardzo Ci dziękuję Chainekken za wkład i wysiłek włożony w tłumaczenie Fajnie będzie wrócić do swoich ulubionych postaci

Offline

 

#4 2019-05-08 10:36:44

 Chainekken

Rycerz Korony

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2014-11-11
Posty: 77

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Ja z kolei dzięki temu tomowi w końcu przekonałem się do Kitiary. Naprawdę silna kobieca postać, która jak nikt potrafi walczyć o swoje. Do Laurany zawsze będę miał sentyment ze względu na wydarzenia w Wojnie Dusz

Offline

 

#5 2019-05-13 19:26:21

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Chainekken! Odłożyłem tłumaczenie i zabrałem się za lekturę. Dla pewności i czystości sprawy przeczytałem zarówno Twoje tłumaczenie jak i oryginał po raz nie wiem już który. Udało Ci się zaprzeczyć popularnemu powiedzeniu o tłumaczeniach " jest jak kobieta: albo piękne, albo wierne". Tłumaczenie w Twoim wydaniu jest doskonale wierne a i urodą oryginałowi nie ustępuje.
Nie wiem, czym się zajmujesz zawodowo, lecz drugi fach masz już w ręku! Czekam na kolejne tłumaczenia!
   Co do bohaterów: nigdy nie byłem specjalnym fanem Laurany (dla mnie zbyt idealna, papierowa) a i postaci Kitiary sporo do prawdopodobności brakuje. Ale to przecież baśń fantasy, więc obie akceptuję. Dla mnie najważniejszy był wątek Sotha. Zwłaszcza zaś opisanie powodu, dla którego Kitiara była tak od niego uzależniona. Śmieć Kit i jej zabranie przez Sotha bez oporu ze strony Tanisa stała się wręcz jasna. Tak się musiało stać! Uniknęła Takhisis, lecz przed Sothem ucieczki już nie było!
  Za parę dni przeczytam to wszystko jeszcze raz. Teraz już tylko dla frajdy czytania dobrej opowieści! DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

#6 2019-05-14 10:13:43

 Chainekken

Rycerz Korony

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2014-11-11
Posty: 77

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Janku, to ja dziękuję za miłe słowa Z tą wiernością bywało różnie. Zdarzały się "skoki w boki", ale tylko wtedy, gdy uważałem je za konieczne. Podzielę się z wami jednym przykładem. W pewnym fragmencie książki Flint kłóci się z Tasem o to, co krasnolud trzyma w ręku (chodzi o halabardę). Tas słusznie twierdzi że jest to halberd (halabarda), podczas gdy Flint upiera się, że trzyma hauberk (kolczugę). Jak widzimy, po angielsku nazwy obu przedmiotów brzmią podobnie i sędziwy krasnolud mógł się pomylić. Jednak przekład na polski brzmiałby tragicznie, również pod względem logicznym. Jak wiekowy krasnolud, który chodzi z toporem na plecach nie od dzisiaj i niejedną walkę już stoczył, a którego rasa zajmuje się głównie kowalstwem, miałby się upierać, że broń, którą trzyma, jest kolczugą? Postanowiłem zamienić więc kolczugę na rohatynę (podobnie wyglądającą do halabardy broń drzewcową). Podobnych zagwozdek było jednak niewiele, i poza tymi wyjątkami starałem się oddawać treść jak najwierniej.

Offline

 

#7 2019-05-21 23:27:22

Marten

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2017-04-25
Posty: 8

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Czytam właśnie Smoki Władczyni Przestworzy i książka jest baardzo wciągająca i wyzwala mnóstwo pozytywnych emocji także jeszcze raz DZIĘKUJĘ  Chainekken
Jak skończę też zdam recenzję

Tak sobie pomyślałem jaka szkoda że HBO, Netflix czy Amazon nie wzięły na tapetę sagi Dragonlance. Z takimi wyrazistymi postaciami kobiecymi jak Laurana czy Kitiara i tak barwnym zapierającym dech w piersiach światem taki serial to mógłby być hit na wiele lat, niczym Gra o tron Pomarzyć zawsze można

Offline

 

#8 2019-05-22 19:15:26

 Chainekken

Rycerz Korony

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2014-11-11
Posty: 77

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Ja z kolei uważam że pewne historie powinny pozostać na papierze i w naszych wyobraźniach. Ostatni sezon Gry o tron wzbudził chyba u wszystkich tylko niesmak. W przypadku Dragonlance moje wymagania byłyby po prostu za duże. Choć oczywiście plusem byłoby to, że więcej ludzi by się dowiedziało o naszej ulubionej sadze

Offline

 

#9 2020-03-03 12:52:06

 tanis_drizzt

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2012-08-28
Posty: 1

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Dragonlance jest wyjatkowe i niepowtarzalne, powinno zostac wylacznie na papierze w naszej wyobrazni i sercach:)ostatni raz czytałem Kroniki w 2000r. kiedy mialem 19 lat:) to byla cudowna przygoda ktora wspominan do dzisiaj:)pamietam dobrze ten ogromny smutek po zakonczeniu lektury tak bardzo pragnalem wiecej i wiecej...dobrych kilka lat pozniej gdy juz bylem zapracowanym czlowiekiem z rodzina na karku kupilem Smoki Krasnoludzkich Podziemi:)pamietam emocje jakie temu towarzyszyly ze wroce znowu do mojego fantastycznego swiata do moich ulubionych bohaterow i wtedy zderzylem sie z rzeczywistoscia gdy dowiedzialem sie ze zysk porzucil tlumaczenie kolejnych tomow:(...teraz juz jako facet zblizajacy sie do 40 pragne podziekowac wszystkim ktorzy przyczynili sie do tlumaczenia Smokow Wladczyni Przestworzy i Smokow Klepsydrowego Maga...dzieki Wam znowu bede mogl sie poczuc jak 20 lat temu:)przeniesc sie do tego pieknego swiata i poczytac o Tanisie...bardzo dziekuje, ze spelniacie marzenia;)

Offline

 

#10 2020-03-05 20:00:42

 Chainekken

Rycerz Korony

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2014-11-11
Posty: 77

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Przetłumaczyłem je bo czułem dokładnie to samo co Ty Bardzo mi miło. Cieszę się, że mogłeś znowu zagłębić się w ten niezwykły świat

Offline

 

#11 2020-09-25 13:24:40

tsuma534

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2019-04-19
Posty: 5

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Dzięki Chainekken, naprawdę.
Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny.

Offline

 

#12 2023-10-08 13:39:19

exnymphetamine

Zwykły obywatel

Zarejestrowany: 2011-12-20
Posty: 4

Re: Smoki Władczyni Przestworzy

Witam,
dobre tłumaczenie. Czyta się łatwo i z przyjemnością.  Wspomnienia wróciły

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.modnesimy.pun.pl www.fifamanager09.pun.pl www.genealogia.pun.pl www.priyanka-chopra.pun.pl www.p-s-r.pun.pl