DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2011-10-25 08:38:19

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Michael Moorcock - "Elryk z Melnibone" :}

""Jest to opowieść o Elryku, zanim został nazwany Zabójcą Kobiet, zanim ostatecznie runeło Melnibone.
Jest to opowieść o jego przerażającej rywalizacji z kuzynem Yyrkoonem i jego gorzkiej miłości do Cymoril, zanim ta rywalizacja i miłość doprowadziły Śniące Miasto - Imrryn do pożogi i spustoszenia przez najeźdźców z Młodych Królestw.
Jest to opowieść o dwóch czarnych mieczach: Zwiastunie Burzy i Żałobnym Ostrzu, o tym jak zostały odnalezione i jaką odegrały rolę w przeznaczeniu Elryka, jak i Melnibone - przeznaczeniu, które miało kształtować coś znacznie ważniejszego - los całego świata.
Jest to opowieść o czsach, gdy Elryk był królem i Czarnoksiężnikiem, władcą smoków, floty i licznej jeszcze półczłowieczej rasy, rządzącej Melnibone - Smoczą wyspą od dziesięciu tysięcy lat.""

Książka 8 tomowa, troszkę innego pokroju niż świat DL, mi wydaje się być bardzo podobna do serii  "Conan"//  Jak ktoś z was chce to mogę podesłać audiobooki.
Jest tam fajny motyw z mieczami, które wypijają dusze, właśnie Zwiastun Burzy i Żałobne Ostrze. Moim zdaniem książka świetna, trzymająca w napięciu, oraz co później okaże się zarąbiste, długa. Jest to tzw. "Dark fantasy"///

Opinie internautów
"I przy tym Moorcock to ojciec chrzestny dark fantasy. Jednak nie tyle Elryk, co cykl Corum bym polecał. Mam do tego autora sentyment, oj mam."
"Witam  Szukalem w necie jakiegos forum fantasy, by wlasnie zareklamowac Moorcocka i jego cudowne ksiazki.
Koncze wlasnie czytac cykl o Elryku z Melnibone i powiem wam, ze nie czytalem lepszych ksiazek. Moze i momentami nie jest jakos super fascynujace, ale kiedy zna sie cala historie, to kazdy wers ostatniej ksiazki czyta sie z wielka czcia i podnieceniem. Naprawde geniusz!"

Jest też troszkę mieszanych opinii, dlatego że autor napisał jeden denny cykl, runiczna laska czy jakoś tak, mi się także nie podobało, co nie zmienia faktu że "Elryk z Melnibone" to naprawdę świetna książka

Ostatnio edytowany przez Grothork (2011-10-25 08:41:56)

Offline

 

#2 2012-01-25 11:55:42

 Ched

Giermek

Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 17

Re: Michael Moorcock - "Elryk z Melnibone" :}

Ha, praktycznie zaczynałam przygodę z fantastyką od Moorcocka i Elryka właśnie
Pierwsze angstowe fantasy (i masowy crossover w innych książkach, bo dlaczego bohaterowie różnych cykli niby nie mogliby się nie spotkać? XD)

W dodatku facet mnie kupił totalnie zakończeniem losów Elryka - taki piękny przekręt, że nic, tylko klaskać.


Misery loves company
And company loves more
More loves everybody else
But hell is others

Offline

 

#3 2012-04-05 22:51:43

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Re: Michael Moorcock - "Elryk z Melnibone" :}

Nom, ja mam wszystkie części. Książka jest po prostu genialna. Autor zaskakuje na każdym kroku!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.revolution-ua.pun.pl www.rusinow.pun.pl www.nemesiswow.pun.pl www.ministranci.pun.pl www.bloodteam.pun.pl