DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2011-10-30 00:03:13

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Wiedźmin, Trylogia Husycka - Andrzej Sapkowski

Czy na forum są jeszcze jacyś fani prozy Andrzeja Sapkowskiego? Jego książki o wiedźminie Geraldzie (myślę, że nie muszę pisać kim on jest) są poprostu arcydziełem i klasykiem Polskiej Fantastyki pisanej przez duże F. Sapkowski stworzył całkiem nowe uniewersum, w którym umieścił akcje wiedzimina, a poprostu idealne poprowadzenie fabuły, mieszanie wątków politycznych z osobistymi przeżyciami Geralda, nieuchronnym losem i czarami daje naprawdę świetną mieszankę, którą czyta się jednym tchem. Polecam wszystkim. Dla zainteresowanych - posiadam audiobooki ze wszystkimi częściami wiedzmina, ale osobiście polecam przeczytanie;)

Trylogia Husycka to inna bajka - nasz świat, bunt Husytów w Czechach, świetny bohater Reynevan (chyba tak się pisało), magia, miecze, polityka, wojna i wszystko co najlepsze u Sapkowskiego. Książki (3) naprawdę warte przeczytania.

Proszę osoby, które czytały o opinię


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#2 2011-10-30 18:57:27

 xavier1993

Zwykły obywatel

Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Zarejestrowany: 2011-10-24
Posty: 7

Re: Wiedźmin, Trylogia Husycka - Andrzej Sapkowski

Wiedźmina pierwszy raz przeczytałem w niecały tydzień, później wracałem do niego jeszcze kilkukrotnie. Cała saga, jest to prostu genialna.
Trylogia Husycka też bardzo dobra, czytałem dość dawno temu, chyba wypadało by przypomnieć ją sobie.
Ogólnie Sapkowskiego czytałem chyba wszystko, nie licząc opowiadań w rożnych antologiach, bo tego pewnie jest cała masa.
Autor plasuje się w moim top 10, polecam poczytać

Offline

 

#3 2011-12-17 12:51:37

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Wiedźmin, Trylogia Husycka - Andrzej Sapkowski

Nikt inny nie czytał Wiedźmina? Co myślicie o tej książce?


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#4 2011-12-17 12:53:25

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Re: Wiedźmin, Trylogia Husycka - Andrzej Sapkowski

Ja mam zamiar przeczytać , ale jakoś nie mogę się zabrać

Offline

 

#5 2011-12-17 14:33:27

 Blaanid uth Mondar

Rycerz Korony

11184477
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 99

Re: Wiedźmin, Trylogia Husycka - Andrzej Sapkowski

Wiedźmin Przeczytany już enty raz z rzędu , Trylogii Husyckiej jeszcze nie czytałem, teraz czytam Achaję :3


Truth is Subjective.
http://img.userbars.pl/32/6292.jpg

Offline

 

#6 2011-12-17 18:28:55

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Wiedźmin, Trylogia Husycka - Andrzej Sapkowski

Ja czytalłem do trzeciego tomu, czwartego nigdy nie umiaem zdobyć bo młody byłem.
Może kiedyś sięwezme od początku, narazie mam Dragonlance


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#7 2011-12-17 22:18:52

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Wiedźmin, Trylogia Husycka - Andrzej Sapkowski

wrzuciłem w ebooku, czytaj:) książka na 1000% jest dostępna w biblitekach, na allegro też można je kupić (używane po 15-20 zł da się trafić, w dobrym stanie). Czytaj, bo naprawdę warto


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#8 2012-10-28 21:19:19

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 829

Re: Wiedźmin, Trylogia Husycka - Andrzej Sapkowski

Czytałem Wiedźmina , Opowiadania, Trylogię husycką i Żmiję. Autora bardzo cenię jednak w jakości pisanych przezeń książek przejawia się dziwna prawidłowość - im dalej od fantasy tym gorzej. W Wiedźminie wątki magiczne, osobiste i polityczne znakomicie posplatane, w Trylogii husyckiej polityka opisana świetnie, sprawy osobiste tak sobie a magia całkiem zbędnie wtrącona, powieść Żmija to porażka - magia zbędna, wątki personalne niewiarygodnie kiepskie a i polityka jakaś popaprana. Jednym słowem - Geralt rules!!!
Swoją drogą - polska fantasy to w pierwszy rzędzie Sapcio, reszta idzie po nim więc przeczytać obowiązkowo.


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumquendi.pun.pl www.danny-phantom.pun.pl www.erableacha.pun.pl www.gwiezdneszczury.pun.pl www.queen-kajol.pun.pl