DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2012-02-16 23:28:40

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Gitara

Temat ogólny dotyczący gry na gitarze.

Uczymy się z Grothorkiem gry na elektrycznej i jesteśmy mniej więcej na podobnym poziomie. W tym temacie możemy sobie o tym pogadać i wymieniać się doświadczeniami.

Wczoraj przysłali mi piecyk więc od razu zabrałem się za grę. Nie trwało długo nim się zorientowałem, że dobre łapanie chwytów to tylko połowa drogi... bicie jest tak samo ważne i wcale nie takie proste jak sie wydaje, nie wystarczy bezmyślnie nawalać. Trzeba wiedzieć na słuch ile to jest np. 8 uderzeń nie ma czasu ich liczyć Chwile zajęło mi znalezienie prostych kawałków do ćwiczenia bicia.

Trzeba pamiętać by wybrać sobie do ćwiczeń utwory grane w jednym stroju najlepiej wybrać po prostu jeden zespół.

Przykładowo ja zacząłem od: (wszystko jest w drop D (najgrubsza D, reszta standard))
The Birthday Massacre - Holiday  - Ma łatwe chwyty i proste niezbyt szybkie bicie
The Birthday Massacre - Happy Birthday - No tutaj już trzeba konkretnie napierniczać by nadążyć
The Birthday Massacre - Lovers End - A tutaj nie tak szybkie jak w poprzedniej bicie ale by nie było za łatwo jest ono nieregularne np. 4x4 3x4 2x4 4x4

Ta muzyka jest dość specyficzna i pewnie Ci nie podejdzie. Ale warto zrobić taki spis może ktoś inny skorzysta.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#2 2012-02-17 00:07:30

 Grothork

Rycerz Róży

Skąd: biorę piwo?
Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 322

Re: Gitara

Fajnie że ten temat założyłeś, mój wzmacniacz jeszcze nie doszedł, i zbieram pieniądze, a gitara sprzedana więc szybko nie zacznę grać...
Ja zacząłem od melodyjek takich jak Mission Impossible, albo jakieś proste intra z piosenek.
Co do chwytów, to jakoś ich nie lubię, wolę grać solówki, ale jak będę miał sprzęt to zacznę się uczyć...

Offline

 

#3 2012-02-17 00:12:26

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Gitara

Gdzieś przeczytałem by uczyć się rifów na początek a solówki sobie odpuścić.
http://www.chords.pl/kurs/riffy/  polecam tą stronę.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#4 2013-05-15 19:43:18

 Arvina

Księżniczka Mithrilowej Hali

Zarejestrowany: 2012-11-08
Posty: 154

Re: Gitara

Mam takie marzenie, aby nauczyć się grać na gitarze... Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ogólnie ciężko jest się nauczyć grać? Jaką gitarę wybrać na początek? Polecić jakieś dobre strony lub książki do nauki gry? Cokolwiek w tym temacie?

Offline

 

#5 2013-05-16 07:38:21

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Gitara

Mój kolega kupił sobie gitarę bo zakochał się w grach pod tytułem Guitar hero (fajna zabawa swoją drogą), ogólnie wiekszości tych wszystkich chwytów itd nauczył się z YouTube i jakiejś stronki. Fakt faktem raczej wirtuozem nie był, ale znane motywy typu Godfather potrafił zagrać i robiło to na ludziach wrażenie. Nie dużo czasu mu to zajeło. Mogę też się dopytać siostry o jej przygody z Gitara bo też takowe miała


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#6 2013-05-16 18:55:24

 Arvina

Księżniczka Mithrilowej Hali

Zarejestrowany: 2012-11-08
Posty: 154

Re: Gitara

Wielce by mi były pomocne jakiekolwiek informacje, więc dziękuje

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sbot.pun.pl www.pokemon.pun.pl www.pbfy.pun.pl www.horoskopsmierci.pun.pl www.wszystko-o-bakugan.pun.pl