DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2015-06-30 18:55:42

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 813

Marsjanin

Choć to nie fantasy ani tym bardziej nie Dragonlance jednak krótką notkę zamieszczę

Andy Weir – „Marsjanin”

   Książka napisana wg recepty Hitchcocka – na początek wybuch bomby atomowej a potem napięcie musi wzrastać. Książka napisana wspaniale. Perypetie bohatera, samotnego eksploratora Marsjańskich pustyń, pisane znakomicie. Wiarygodność techniczna opisywanych rozwiązań całego kalejdoskopu kłopotów – bardzo wysoka. Wiarygodność psychologiczna bohatera i jego podejścia do kłopotów, nawet  grożących nieprzyjemnym końcem, znakomita.
   Wszystko składa się na pozycję z cyklu „musisz to przeczytać” ale je powiem tylko jedno – warto to przeczytać. Obniżam ogólną ocenę ze względu na paskudne, łopatologiczne i kompletnie nieprawdopodobne a nawet zbędne moralizatorstwo na sam koniec. Treść książki broni się sama, zakończenie w stylu – jaka ta ludzkość doskonała, ofiarna i bezinteresowna (sic!) – jest kompletnie nie na miejscu.
   W sumie jednak powiem tak:
   Przeczytaj, naprawdę warto. Warto otrzaskać się z rzeczywistymi problemami, jakie mogą (a nawet muszą) stać się udziałem przyszłych eksploratorów Czerwonej Planety. Warto poznać skalę problemów, jakie przyjdzie rozwiązać nim wyprawa na Marsa stanie się realna. I warto uwierzyć, że będzie realna.


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bartaskiewzgorze.pun.pl www.mobileinfo.pun.pl www.cs-rozrabiaki.pun.pl www.robygcityapartments.pun.pl www.mfporadnik.pun.pl