DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2012-08-18 18:54:11

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

ZASADY DZIAŁU

Na początek przytoczę tutaj wypowiedź Remmy odnośnie tego działu żeby każdy wiedział o co chodzi, później się to zrobi jakoś ładnie w punktach.

Osoby, które lubiły pisać opowiadania w świecie DL brały w nich udział. Trzeba było w nowym temacie wyzwać na pojedynek jednego z użytkowników "rzucając mu pod nogi rękawicę"

W ten sposób wyzwany użytkownik miał prawo do "wyboru broni", czyli ustalał jak długie ma być opowiadanie, w jakiej czcionce (naturalnie w Wordzie) oraz, co najważniejsze, o jakiej tematyce. Można też było rzucić rękawicę "w tłum" podając od razu temat oraz szczegóły i czekać aż ktoś podejmie się wyzwania.

Ach, jeszcze jedno - pojedynkujący się użytkownicy mieli (ustalony wspólnie) termin, w którym MUSZĄ wkleić swoje opowiadania na forum. Presja czasu dodawała smaczku no i była pewność, że temat nie umrze, bądź użytkownicy zapomną o temacie. Oczywiście można się było dogadać wcześniej o przedłużenie czasu.

Po dodaniu pozostali użytkownicy, jako sędziowie oceniali obie prace w skali od 1-5 bądź 1-10 (nie pamiętam) wraz z wpisaniem stosownego komentarza, dlaczego tak a nie inaczej. Po pięciu komentarzach (czasami do trzech, jeśli nie było chętnych do oceniania) przeliczało się średnią ocen i ustalało kto wygrał. Wtedy ogłaszano zwycięzcę, a temat zamykano.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

#2 2016-05-03 16:58:25

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: ZASADY DZIAŁU

Postanowiłam napisać zasady już porządnie i klarownie, a nie tak, żeby wyglądało to na totalną prowizorkę. Liczę, że jakiś moderator usunie tę część posta lub przeklei (na co zezwalam oczywiście) już jaki oficjalny regulamin w swoim poście nadmieniając przez kogo został napisany

Zapraszamy na pojedynki w sławnej Arenie Istar! Tutaj wojują tylko najodważniejsi pragnąc zdobyć uznanie i sławę na forum jako niepokonani wojownicy! To tutaj każdy na forum może udowodnić swą wartość, lub wyrzucić z siebie troski otaczającego świata, swą frustrację przelewając ją w opowiadanie cieszące nasze oczy i serca. Do dzieła, zaostrzcie swe pióra i wysilcie wyobraźnię, gdyż każdy - wprawny, czy nie - może wyzwać na pojedynek każdego! Aby dopilnować, że pojedynki odbędą się uczciwie, wszystkich obowiązuje w tym dziale oto ten regulamin:

1. RZUCANIE WYZWANIA

- Jak to już stoi we wstępie - każdy użytkownik forum ma prawo "rzucić rękawicę" innemu, dowolnemu użytkownikowi. Można to opisać fabularnie, bądź krótko i jasno, każda forma jest poprawna. Przykładowo:

Remmy podskakując wesoło zbliżyła się do JanJuz i, zanim ten zdążył jakkolwiek zareagować na towarzystwo, rzuciła mu pod nogi rękawicę. Na dodatek jeśli ktoś był świadomy co takiego krasnolud ma w swoich tłumokach, mógł się przekonać iż była to jego własna rękawica.
- Wyzywam cię na pojedynek! - Zakrzyknęła Remmy czekając na odpowiedź próbując mówić poważnym i doniosłym głosem, starając się zwalczyć wesołość, aby wypaść jak najlepiej.

Lub równie dobre

Rzucam rękawicę użytkowniczce "saskia"!

Wyzwanie można przyjąć, lub nie. Jeśli zamierzamy odmówić, należy o tym poinformować wyzywającego, aby nie czekał, tylko mógł wyzwać kogo innego.

2. PRZYJMOWANIE WYZWANIA

Osoba, która została wyzwana ma prawo do wyboru broni, czyli ustala:
- Długość opowiadania (narzucając ile stron i jaką czcionką w Wordzie - bo tak najwygodniej)
- Termin, w którym każdy z pojedynkujących się ma OBOWIĄZEK wkleić opowiadanie na forum
- Temat jaki ma poruszyć opowiadanie. Może to być tylko ogólnie narzucony temat, lub można też wymagać kilku konkretnych wytycznych.
UWAGA - Wszystkie opowiadania mają być osadzone w świecie z sagi DragonLance.

3. POJEDYNEK

Kiedy nadchodzi termin, w którym każdy z użytkowników ma obowiązek wkleić owoc swojej pracy należy założyć nowy temat, w tytule którego mają być zawarte nicki "wojowników", czyli

Użytkownik1 VS Użytkownik2

W tym temacie lądują oba opowiadania.
- Termin musi być zawsze konkretną datą, bez określonej godziny. Każdy z autorów ma 24 godziny na wklejenie swojego opowiadania, bez względu na to, czy jest to 00:00 danego dnia, czy 23:59.
- Jeżeli żadne z opowiadań się nie pojawi, pojedynek jest nieważny.
- Jeśli pojawi się tylko jedno z nich - autor zostaje zwycięzcą walkowerem.
- Każdy z pojedynkujących się może poprosić o przedłużenie czasu za zgodą drugiego. Przeciwnik nie musi się zgadzać.
- Jeśli opowiadanie nie zawiera wymaganych elementów (długość, temat) zostanie zdyskwalifikowane.

4. OCENA

- Oba opowiadania zostają poddane ocenie sędziów, którymi są w tym przypadku pozostali użytkownicy obserwujący pojedynek.
- Każdy, kto przeczytał oba opowiadania ocenia je w skali 1-10 udzielając komentarza dlaczego właśnie tyle punktów.
- Pięć komentarzy z ocenami zamyka pojedynek i podlicza się punkty. W przypadku zbyt długiego oczekiwania na komentarze, pojedynek zamyka się po co najmniej trzech.

5. RĘKAWICA W TŁUM

Jeżeli ktoś nie wie kogo chce wyzwać na pojedynek, lub koniecznie chce walczyć na własnych zasadach może rzucić wyzwanie w tłum, a podjąć się go może każdy. Aby rzucić rękawicę w tłum należy zawrzeć w wyzwaniu długość opowiadania oraz temat. UWAGA - czas wklejenia opowiadań w tym przypadku wciąż ustala osoba, która podejmuje się wyzwania!

Offline

#3 2016-05-03 18:34:15

 janjuz

Najwyższy Kleryst

Call me!
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 813

Re: ZASADY DZIAŁU

Baaardzo mi się regulamin podoba!!! Zwłaszcza przykład wyzwania, którego teraz "k' sażalieniju" przyjąć i tak bym nie mógł bom w tłumaczeniu pogrążony. Wszelako Remmy jako kender (lub inny sprytny złodziejaszek... kusząca perspektywa). Uważam, że forum nasze zbiorowiskiem jest pasjonatów wiec żadnej dalszej redakcji tego tekstu bym przenigdy się nie dopuścił. Taka jest propozycja Remmy i tego się trzymajmy. Sądzę, że jakieś pięć - sześć tygodni skończę tłumaczenie to być może jakowąś rękawicę cisnę.

Ostatnio edytowany przez janjuz (2016-05-03 18:35:02)


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1238722_626203917419553_1235611245_n.jpg

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs-rozrabiaki.pun.pl www.robygcityapartments.pun.pl www.tapetynafona.pun.pl www.mobileinfo.pun.pl www.mfporadnik.pun.pl