DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.


#1 2011-10-24 18:05:59

Tanthalas88

Giermek

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 11

Legenda o Humie

Witam.

To mój pierwszy post na tym portalu i od razu chciałbym podzielić się swoimi uwagami na temat tejże książki.

Tytuł ofc znalazłem jako e-book na forum ( za co z góry bardzo dziękuje ) i od razu zabrałem się za nią, jako że niezmiernie Mnie ciekawią wydarzenia przed Kataklizmem.
Książkę wchłonąłem w 3 dni... Moje wrażenia? Baaardzo dobra. Akcja się dzieje niemalże non stop. Zaskakujące zwroty sytuacji ( wątek Rennarda ;o) Szczegółowe opisy bitew/potyczek.

Ale po skończeniu pozostał nie dosyt...

Przeczytawszy Kroniki, Legendy o Bliźniakach oraz Drugie Pokolenie, które mam na swoim stanie zawsze mnie ciekawiło: Jak Huma został rycerzem, jego przygody, walki ramie w ramię z Magiusem i to jak się skończyła Smocza Wojna.

Sądziłem, że będą mi dane poznać okoliczności spotkania Panią Lasu przez Humę, przygody Magiusa i Humy ( wprawdzie Rycerze Solamnijscy nie wspominają za dużo o roli Magiusa w Smoczej Wojnie, co się tyczy również Trzech Bractw Czarodziejów) ale czytając wspomniane tytuły + DL Nexus wyczytałem, że obaj bohaterowie walczyli razem, że Huma po odkryciu kim jest Gwayneth miał wybór co do swojego losu, natomiast w "Legendzie o Humie" zostało to jakoś tak pominięte....

No i zakończenie takie nijakie jakieś...

Offline

 

#2 2011-10-24 19:38:17

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Legenda o Humie

Racja, książka mogła by być dwa razy dłuższa. Podobała mi się nie powiem, ale woja została opisana zbyt krótko, zbyt mało szczegółowo.
Sam Magius był przecież wielkim, legendarnym czarodziejem! Nie wiem czy to tylko moje odczucie ale, nie dostrzegam tej mocy w Legendzie o Humie.
Chociaż przyznam się, że minęło trochę czasu odkąd książkę tą czytałem, gdyż była ona jedną z pierwszych które przeczytałem z cyklu. Chyba czas na powtórkę ;].


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#3 2011-10-25 10:04:22

Xazax

Mistrz podziemi

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 773

Re: Legenda o Humie

Książkę też czytałem dawno.
Ale weźcie pod uwagę że poszło to w tym kierunku że po Katakliźmie mieszkańcy krynnu ubarwiali trochę Legende o Humie. Tak jak jest z wszystkim


"Żaden zwykly śmiertelnik nie mógl stać przed tymi przerażającymi, spowitymi w calun wrotami i nie oszaleć z nienazwanej grozy. żaden zwykly śmiertelnik nie móglby przejść nietknięty między strażniczymi dębami.
lecz Raistlin stal tam. stal tam spokojnie, bez strachu... "

Offline

 

#4 2011-10-25 18:11:59

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Legenda o Humie

Ubarwili czy nie laska Magiusa to bardzo potężny artefakt i musiał ją dzierżyć czarodziej najwyższej klasy.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#5 2012-01-01 00:19:48

 Ajantis

Giermek

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 27

Re: Legenda o Humie

Dzięki tej książce na dobre wkroczyłem do świata Krynnu
Niezbyt dzisiaj pamiętam treść, którą mógłbym ją zrecenzjować , lecz dodam jedynie, że wole czytać powieści, których zakończenie porusza, gdzie bohater staje przed wyborem.


Aaequam memento rebus in arduis servare mentem

Offline

 

#6 2012-01-01 12:49:07

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Legenda o Humie

Książka średnia, nie była jakaś wybitna, choć zadowalająca pod względem samego opisu losów Humy. Jak napisał Raistlin - za mało szczegółów dotyczących wojny. Czytałem ją dość dawno, jak wiele innych tytułów, pamiętam jednak, że gdy podchodziłem do niej drugi raz, nie skończyłem jej.

Offline

 

#7 2012-01-02 17:35:51

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Legenda o Humie

Ja muszę szczerze powiedzieć, że mnie książka też jakoś bardzo nie poruszyła. Mój brat ją czytał i jemu się podobała. Porwał mnie chyba tylko wątek z Rennardem, jego intrygi i zdrada. Wątek szukania Smoczych lanc
i (z tego co pamiętam) trzy wyzwania nie były jakoś bardzo ciekawe.


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#8 2012-01-25 12:22:31

 QuicksilveR

Giermek

5286566
Skąd: Pruszków / Warszawa
Zarejestrowany: 2012-01-22
Posty: 35

Re: Legenda o Humie

Moim zdaniem książka jak najbardziej OK. Miejscami przydałoby się trochę więcej akcji (końcówka jakaś taka za szybka), ale poza tym opowieść fajna, trochę tak jakby z punktu widzenia rycerstwa. Najlepszym rozwiązaniem byłaby druga książka o Magiusie, pisana z punktu widzenia magów. Wtedy historia byłaby kompletna.

Offline

 

#9 2012-11-03 11:30:42

justElf

Giermek

Zarejestrowany: 2012-11-02
Posty: 10

Re: Legenda o Humie

prawda że każdy książkę na swój sposób odbiera, ale wiele jest zależności które na to wpływa - w moim odczuciu książka była słaba, może dlatego że moja przygoda z DL zaczęła się od Smoków jesiennego zmierzchu więc na dzień dobry mistrzowskie pióro Margareth i Tracy'ego, a było tych książek klika zanim wziąłem do ręki Legendę o Humie - więc w tym przypadku wyobrażenia o tym bohaterze były ogromne! i jakiż zawód gdy po przeczytaniu nie dość że niedosyt informacji to jeszcze postać Magiusa tak bardzo spłycona taka postać tak mocno upośledzona została literacko w moim odczuciu że aż nie mogłem uwierzyć

ale jak pisałem już na wstępie - wpływ na to miał fakt kolejności lektury, pewnie gdybym zaczął od Legendy moja opinia mogłaby być skrajnie różna:/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fifamanager09.pun.pl www.krwawekruki.pun.pl www.modnesimy.pun.pl www.genealogia.pun.pl www.priyanka-chopra.pun.pl