DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#41 2012-01-27 19:32:08

Tanthalas88

Giermek

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 11

Re: Polityka

U' napisał:

Tanthalas88 napisał:

Jeśli chodzi o ceny paliw. To śmieszą mnie komentarze ludzi, którzy mówią, że to wina PO. Co oni mogą z tym zrobić? NIC! To nie wina Polskiego Rządu ani innego w Europie. To co się dzieje na Bliskim Wschodzie nie podlega wpływowi takich państw jak Polska. Możemy biernie się przyglądać. Chyba nie powiecie mi, żeby obniżyli akcyzę za paliwo..

Na temat kibiców się nie wypowiadam, bo nie chodzę na mecze. A co do cen paliw... Cena baryłki ropy 2 lata temu wynosiła nawet 140 dolarów, a benzyna była za niecałe 5 zł. Teraz kosztuje 90 dolarów, a cena paliwa dochodzi do 6. Cena paliwa bez podatków to około 2 zł. 4 zł to podatki, które Państwo ściąga z nas na pomoc Grecji;/ ceny paliw mają wpływ na wszystkie ceny. Wysokie ceny paliw są TYLKO I WYŁĄCZNIE winą nieudolności rządu, który potrzebuje coraz więcej pieniędzy (bo jest okradany przez wszystkich - mamy np najdroższe autostrady w Europie, przy najtańszej sile roboczej i materiałach - coś chyba jest nie halo). Winę za wysoką cenę ON (wszystkie ciężarówki jeżdzą na tym - pociągnie to za sobą wzrost cen) ponosi Unia, która uznała olej napędowy za mało ekologiczny i podniosła na niego akcyzę.

Skoro przytaczasz przykład autostrad to w tą samą stronę pójdę i zapewne sam wiesz, że w UE mamy 1 z najtańszych cen za paliwo, jeśli nie najtańszą...
Sama z siebie nie może za bardzo zmienić cen... to nie jest w mocy pojedynczego kraju jakim jest Polska

Ostatnio edytowany przez Tanthalas88 (2012-01-27 19:34:41)

Offline

 

#42 2012-01-27 19:36:02

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Polityka

Zarabiamy 5 razy mniej od niemców, a płacimy tyle samo za paliwo. To nie powinno raczej tak działać. Państwo nie ma kasy i tyle. Stąd dzika prywatyzacja i ciągły wzrost obciążeń podatkowych. A z kosztem autostrad to cały czas się zastanawiam, gdzie te pieniądze się rozpływają...


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#43 2012-01-27 19:50:52

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Polityka

W sumie, tak sobie podliczałem teraz nasz dług publiczny... i wywnioskowałem, że zalegalizowanie Marihuany i nałożenie na niej akcyzy, bardzo by odciążyło nasz dług.

Popieram w 100%!
Co prawda teraz z dostępem do marihuany raczej niewielu ma problem ale przynajmniej wiedział bym co pale. Bo taka prawda, że czysta tylko z własnej hodowli. Znajomy sobie w zeszłym roku zasadził, nawet mu to przez jakiś czas podlewałem jak go nie było.


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#44 2012-01-30 11:43:44

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Polityka

o tym, że jest źle w naszym Państwie wie każdy, ale nie wszyscy (szczególnie Ci mniej interesujący się polityką) nie wiedzą jak bardzo. Proszę, przeczytajcie to i przemyślcie sprawę:
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#45 2012-04-10 21:46:41

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Polityka

Nie wiem, czy przeglądacie demotywatory, ale czasem warto, bo ktoś napisze mądrze i prawdziwie o tym, co się na tym chorym świecie dzieje. Powyżej wrzuciłem link do ciekawego tekstu, teraz wrzucam kolejny. Przeczytajcie, pomyślcie i powiedźcie mi, kto politykom na to pozwala i kto ich wybrał. Jeżeli naród jest tak głupi, że nie widzi jak go robią w konia, to potem ma za swoje:

http://demotywatory.pl/3762619/Drodzy-internauci

Przy okazji napiszę wam o PKP (temat rzeka;D). Jako, że studiuje logistykę, pisałem pracę inż o kolejowym transporcie kontenerów, to interesuję się tym co dzieje się na polskich torach. Mówi się, że polskie drogi są do dupy, a drogi kolejowe są w jeszcze gorszym stanie. Prędkość średnia pociągu towarowego w Polsce to 20 km/h (w Niemczech 60). Mamy jedne z najdłuższych linii kolejowych w Europie (nie licząc Rosji), leżymy w środku Europy. Zamiast wykorzystywać szansę na rozwój transportu kolejowego, nowych miejsc pracy (chociażby na biednej "ścianie wschodniej" przy przeładunku towarów z torów "normalnych" na "szerokie" i w drugą stronę) itp to rząd przesuwa środki przeznaczone na remont torów (5 mld zł) na drogi. Z tego powodu PLK (polskie linie kolejowe) pobiera najwyższe w Europie stawki za pociągokilometr (musi za coś tory remontować), oferując infrastrukturę marnej jakości. Przewoźnicy zaczynają na trasie wschód-zachód jeździć przez czechy (co z tego, że dwa razy dłużej, jak szybciej i bezpieczniej).
Teraz jeszcze odezwała się sprawa PKP S.A. Nie wiem ilu z was wie, ale PKP S.A. formalnie niczym już nie zarządza, ale nie przeszkadza to istnieniu od paru lat nic nierobiącego zarządu. PKP S.A. (zarząd) miał przeprowadzić restrukturyzację (która dawno się zakończyła i doprowadziła do powstania ponad 20 spółek kolejowych) a następnie rozwiązać się i zakończyć historię PKP S.A. Oczywiście osobom zarabiającym 30 tyś miesięcznie nie chce się opuszczać ciepłych stołków, więc udają, że coś robią. Minister transportu (Nowak) postanowił odwołać obecny zarząd (dając im ogromne odprawy) i zatrudnić nowe, "kompetentne" (specjalistów) osoby, które "dokończą" restrukturyzację. Odwołano m. in. panią prezes, a po tygodniu zatrudniono ją jako wiceprezesa, ale z 2 razy wyższą pensją:D tak to się zmienia osoby na stanowiskach w Polsce. Więcej o tym tu: http://praca.wp.pl/title,27-tys-podwyzk … omosc.html

Po prostu śmiech na sali. Politycy plują nam w twarze, a my cieszymy się, że pada deszcz.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#46 2012-04-23 23:27:43

 Kitiara

Giermek

Skąd: Piastów/Warszawa
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 13

Re: Polityka

Mówiąc o polityce:

Jeśli ktoś byłby akurat w Warszawie: https://www.facebook.com/events/360979430612973/
A jeśli nie, to na fanpejdżu (https://www.facebook.com/pages/Zmowa-Po … 4447560077) są odnośniki do różnych innych akcji z całej Polski (strona aktualizowana cały czas, ale niedawno ruszyła więc jeszcze nie ma wszystkiego).
Polecam się przyjrzeć, i uprzedzając ewentualne pytanie - nie, nie jest to organizowane przez nową prawicę, jak to w niektórych miejscach padały dziwne pomysły.

Kontynuując zaś temat ACTA, podsyłam Wam nieciekawy materiał, który NIE jest jakąś teorią spiskową (wszak najlepiej wszystko przyrównać do teorii spiskowych, dzięki czemu realne zagrożenia zostają pominięte śmiechem) - INDECT, czyli system pozwalający na ciągłą inwigilację i budowanie baz danych obywateli. Filmik tu:

http://www.youtube.com/watch?v=387O8BGutFA

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumquendi.pun.pl www.danny-phantom.pun.pl www.erableacha.pun.pl www.queen-kajol.pun.pl www.gwiezdneszczury.pun.pl