DragonLance Forum

Forum dla fanów DragonLance, książek fantasy oraz RPG.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-11-24 10:18:44

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Mroczny uczeń

Uwaga - małe spojlery

Kto czytał - proszę o wypowiedź. wg mnie książka bardzo ciekawa, dużo wyjaśnia, trzyma w napięciu:) bogowie i magia znów są na krynnie i jest ogólnie ciekawie:)


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#2 2011-11-24 15:19:09

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Mroczny uczeń

Mroczny uczeń to nazwa serii, a jaka książka? Bursztyn i popiół, Bursztyn i żelazo...? Obie nie były mimo wszystko złe pomimo denerwującej Miny.

Offline

 

#3 2011-11-24 15:23:50

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Mroczny uczeń

Chodzi mi o obie oczywiście, Bursztyn i popiół oraz b. i żelazo. Są na tyle krótkie, że mogłyby być jedną grubszą książką:) napisz coś więcej Vanth, co myślisz o tym kim jest Mina, czy polubiłeś tak jak ja mnicha i kendera:D co myślisz o Chemoshu, Panu Umarłych i innych bogach


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#4 2011-11-24 15:35:57

 Vanthanoris

Rycerz Miecza

6502606
Skąd: Wolin
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 132

Re: Mroczny uczeń

Im więcej piszesz, tym więcej przypomina mi się o czym te książki były, bo na prawdę to niewiele z nich pamiętam. Musiałbym sobie przypomnieć -  2-3 lata przerwy w czytaniu robi swoje
Mina - denerwująca i tyle, nie lubię o niej pisać. Chemosh - również nie przypadł mi do gustu. Kender i mnich oczywiście są w "Mrocznym Uczniu" są najlepszymi postaciami.

Ostatnio edytowany przez Vanthanoris (2011-11-24 15:36:18)

Offline

 

#5 2011-11-24 17:15:22

 Raistlin

Shalafi

8930444
Skąd: Myślenice
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 1157
WWW

Re: Mroczny uczeń

Nie czytałem jeszcze niestety, ale Silvan jak wpadnie to na pewno się wypowie


"Stajenny ma swój humor i kopie psa. Mag ma swoje humory i znika miasteczko."

http://www.smoczalanca.pun.pl/_fora/smoczalanca/gallery/2_1327707076.jpg

Offline

 

#6 2011-12-03 13:35:38

Silvan

Król Zjednoczonego Elfiego Królestwa.

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 99

Re: Mroczny uczeń

Jak dla mnie na pewno nienajlepsza książka z DL, ale też nie najgorsza. Nie podoba mi się mnich (bo moim zdaniem jest okropnie nudny), a kender mi nie przeszkadza. Najbardziej podobała mi się rola Zeboim, bogini mórz, oraz oczywiście to, że książki dużo wyjaśniają. Z przyjemnością przeczytałbym ostatnią część, której w Polsce niestety nie ma i nikt nie wie kiedy będzie...


"Włączę muzykę. Jesteś bezpieczny. Tu jest bezpiecznie. Odpręż się. Poddaj się jej. Tak, jak mówiliśmy. Ty rządzisz tym światem. Odrzuć ból. Odrzuć cierpienie. Odrzuć poczucie winy. Świat, który teraz sobie wyobrażasz i kontrolujesz, może być równie rzeczywisty, jak ból."

Offline

 

#7 2012-01-25 12:31:00

 QuicksilveR

Giermek

5286566
Skąd: Pruszków / Warszawa
Zarejestrowany: 2012-01-22
Posty: 35

Re: Mroczny uczeń

Książka nie najgorsza. Nawet postać Miny, tak irytująca w "Wojnie Dusz", tutaj nabrała lepszych cech. Prawdopodobnie, na skutek różnych budzących się w niej wątpliwości, stała się po prostu bardziej "ludzka". Jak pisał Silvan, fajna jest postać Zeboim, mnich i kender są moim zdaniem bardzo fajnymi postaciami. Osobiście brakuje mi tu przygód Galdara, którego w pierwszym tomie szybciutko się pozbyto.

Offline

 

#8 2012-02-11 22:00:52

 U'

The Knight of Solamnia

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 460

Re: Mroczny uczeń

QuicksilveR napisał:

Osobiście brakuje mi tu przygód Galdara, którego w pierwszym tomie szybciutko się pozbyto.

Po angielsku są książki o tym, jak minotaury podbijają Silvanesti, myślę, że tam będzie więcej o Galdarze.


Est Sularus oth Mithas

Offline

 

#9 2012-07-24 10:47:25

 Remmy

Rycerz Korony

Skąd: Kenderzone
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 71

Re: Mroczny uczeń

Ostatnio odświeżyłam sobie właśnie Mrocznego Ucznia i podobało mi się w równym stopniu, gdy czytałam po raz pierwszy. Na przykład cieszy mnie, że wątki humorystyczne, których mam wrażenie jest całkiem sporo, (albo zwyczajnie mnie śmieszą dziwne rzeczy) nie pojawiają się tylko i wyłącznie w obecności kendera.

  Podoba mi się, że zbliżamy się do bogów i wiemy w jaki sposób komunikują się i jakie panują między nimi prawdziwe relacje. Chemosh w sumie jest w porządku, fajnie się o nim czyta o tyle o ile niewiele w tym Miny (bleeee). Natomiast Zeboim jest po prostu fantastyczna!
 
  Jeśli chodzi o śmiertelne postacie, to pomimo, że można powiedzieć iż Mina się do tego zalicza, to nie będę o niej pisać. Dość już się nastukałam w klawiaturę w temacie "Ulubione i najmniej lubiane postacie". Zamiast tego pozachwycam się nad Rhysem i Pokrzykiem. Nie zgadzam się z tym iż mnich jest nudny. Teoretycznie nudny być powinien, a wcale nie jest. Może to dzięki jego psu, ale budzi moją szczerą sympatię i bardzo się do niego przywiązałam.
  Pokrzyk znów to jest odkrycie! Po ostatecznym pożegnaniu się z Tasem (moim) martwiłam się, że nie znajdzie się już kender, którego bym szczerze polubiła, bo zawsze będę patrzeć przez Pryzmat Tasa (a bo to pójście na łatwiznę, znów taka sama postać, bo niby kenderzy są wszyscy tacy sami...). A jednak autorka postanowiła zaskoczyć! Pokrzyk jest zupełnie kim innym niż można by się spodziewać, ma całkiem inny charakter niż Tas, a przecież jest równie pocieszny. Moje wielkie uznanie i satysfakcja. Kocham kednerów ^^

Ostatnio edytowany przez Remmy (2012-07-24 10:48:03)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.erableacha.pun.pl www.bazarek.pun.pl www.forumquendi.pun.pl www.gwiezdneszczury.pun.pl www.danny-phantom.pun.pl